Detektor kovu Nexus Standard vs. Tesoro Tejon

27.11.2013 20:35

 

Detektor kovu Nexus Standard vs. Tesoro Tejon

Naše předchozí Video musí být pojato jako jeden celek v kontextu s textovým doprovodem uvedeným na lovci,  kde je napsáno, že Nexuse  jsem měl jeden den, při testu byl Nexus nastaven v automatickém (fixním) režimu atd..

Ačkoliv jsem k Nexusu zprvu byl velmi nedůvěřivý, přesto mi to nedalo  a dnes jsem si pohrál s nastavením, detektor jsem si odladil a vyzkoušel v manuálním režimu tady u nás na Uherskobrodsku. Při testu byl detektor maximálně stabilní, bez jediného prozvuku, ostatně to můžete vidět i na videu, které jsme pořídili. Postavili jsme Nexuse proti Tejonovi s Ultimátkou a jako cíl jsme záměrně zvolili 1 korunu československou. V lese po Lopeníkem jsme první na nečisto vyzkoušeli korunu v 35 cm a světe div se, tato hloubka na kačku se zdála být jako velmi jednoduchý cíl pro Nexuse MK II i Tejon  ji měl, ale odezva oproti Nexusu byla podstatně slabší, i když jsme u Tejónka šponovali co to šlo. To mě docela dostalo, v návodu je uvedena jedna podstatná věc, kterou není dobré opomenout „detektor je nutné nechat 3 minuty nastartovaný, aby dosahoval plného výkonu“. Důležité je dobře odladit půdu a co ovlivňuje podstatně výkon stroje je potenciometr Treshold. Nexuse jsem správně odladil, nikde necvrlikal, ani na vykopané díry, byl naprosto stabilní a nárazy o výrostky křovisek nedělali s detektorem vůbec nic, prostě ani prozvuk.

Zprvu jsme pobíhali po lese  a cíle, které označil Nexus jako barvu, jsme vždy následně ověřili Tejonem, musím říct, že oba dva se shodli na všem do puntíku, železo bylo železo a barva byla skutečně barva. U dvou cílů mě zarazila docela zásadní skutečnost, tejon nám sice označil  hlubokou barvu, ale velmi jemně, zatímco Nexus řval jak potrefená husa a krásně označil barevný kov bez jakýchkoliv pochybností. Proto jsme zajeli i pro kameru o pro oba borce (Tejon a Nexus) postavily proti sobě.

Oba dva měli 13“ cívky, kdy na Tejonu byla Ultimátka a na Nexusovi 13“ sonda na 6kHz. Všichni zasvěcení vědí, že Tejon s Ultimátkou je hodně silný kalibr pro jakéhokoli rádoby konkurenta, takže proč to nezkusit, jdeme do rizika, ale co naplat, buď to bude průser, nebo velké překvapení. No a výsledek, to můžete vidět sami, vzhledem k mým velkým pochybám, se žádný průser nekonal, ale totálně mě Nexus svým dosahem na kačku zvedl ze židle. 42 cm díra a v ní 1 Kč, to je už velmi nezvyklý cíl a přesto …. No podívejte se samy. Jen upozorňuju video není žádným způsobem zkresleno, či upraveno ve prospěch Nexuse, to u mě opravdu nehrozí, navíc všichni ví, že já jsem zatížený na Minelab, jenže kačka ve 42 cm a s rezervou, to mě fascinuje. Jen doplním, že detektor byl při testu stabilní, bez prozvuků a jiných nešvarů. 

Každý, kdo se bude chtít na vlastní bulvy přesvědčit o pravdivosti tohoto video má možnost a pak ať napíše své hodnocení, zcela neobjektivně a podle skutečnosti. Za videem si stojím a klidně to každému ukážu a nechá ho i udělat si svépomocí ten 42 cm kráter i s jeho soc. kačkou, nemám s tím problém. Ještě jednou chci poděkovat za pozitivní reakce na náš předchozí test, opravdu nás to stálo hodně práce a času, díky.

https://www.youtube.com/watch?v=OeBacO3nRZ8