Klubovka LP v Army parku Ořechov u Brna

18.04.2013 09:33

Můžete se těšit na domluvené hledání, prohlídku vojenské techniky a také na smluvenou přednášku „Detektorová prospekce a archeologie“, od Prostějovského a Jihlavského archeologa (kluci kteří mají poměrně čerstvě po škole a oba jsou současně hledači). S největší pravděpodobností se akce zúčastní více archeologů a v sobotu by tak měl být prostor pro spoustu diskuzí.
 
Jak už bylo napsáno, setkání to bude ve všech směrech netradiční. Spát se bude tentokrát ve stanech, pokud jste vybavení obytným autem je to samozřejmě v pořádku. V areálu je pohodová restaurace tudíž se bude dát do večera diskutovat. Toalety a sprcha jsou tamtéž. Cena za stan na dva dny bude .100,- Kč, auta, pokud bude uvnitř areálu, také 100,- Kč . V hospodě se čepuje Starobrno, nebo Svijany a žejdlík stojí 25,- Kč . Hotová jídla se pohybují od 60,- Kč.
 
Libor s kterým děláme Mistra hledače na Ořechov již tradičně jezdí. Díky němu se tam probírají a testují detektory již delší dobu. Tuto tradici určitě neporušíme a určitě vyrobíme nějaký jednoduchý polygon aby jste si mohli trochu zablbnout. Stejně jako u Brandlína nebo Ostružné si myslím že by s akce v Ořechově mohla vzniknout zase jedna pěkná tradice.
 
Těšíme se na všechny Libor, David, Zipsy, Litrfree, Habán, Olda, Šimon a Elmara

P.S: pokud budete chtít na klubovku přijet, posílejte prosím přihlášky na email: klub@lovecpokladu.cz Není ale problém se třeba v sobotu zastavit na přednášku nebo prostě na kus řeči. :-)
 

Klubové setkání n Ořechově

Program první jarní klubovky

Pátek

Na místě budeme už do rána. Tudíž není problém přijet už po obědě. Bude se připravovat polygon a také navigační šipky atd. Oficiální začátek klubovky je v 16:00h
V areálu se budete moci podívat na vystavenou techniku a na večer bude připravený táborák. Místní hospůdka bude od 16:00h otevřená, dá se posedět jak venku tek uvnitř. Určitě bude super když se přivezou kytary, když se podařila ten ohýnek Veselý obličej

Sobota

9:00 – 13:00: společné hledání -  pozemek domluvil David a chtěli by jsme na něm ukázat jednu archeologickou metodu – vypovídající hodnotu ornice. Pokusili by jsme se všechny nalezené předměty zaměřit a během přednášky archeologa bych je nasypal d PC. Na konci by jsme vám chtěli na projektoru ukázat jak to vypadá když se podobná plocha chodí opakovaně (v tomto případě tedy větším počtem hledačů).

14:00 – 15:40: Testovaní novinek na polygonu, každý si bude moci osahat a otestovat sám novinky letošního jara jakou jsou GM4 PRO nebo Pulsní detektory od Detechu. Přivezeme ale také Minelab CTX 3030, E-Trac, Tejon a Cortes s Ultimate sondami, CS6MXi atd atd.

16:00 -  přednáška archeologa v připraveném stanu. K dispozici bude 150 míst a tak se dostane určitě na všechny, včetně všech co mi psali, že by se stavili pouze v sobotu na přednášku. Po ukončení přednášky se pak v diskuzi podíváme na výsledky dopoledního hledání.

19:00 -  bude připravený táborák

Neděle

10:00 – 12:00 – testovaní doplňkových sond na polygonu. Přivezeme sondy Detech a NEL. Pokud máte nějaké speciální přání, určitě napište, aby tam sonda na kterou se chcete podívat byla.

Hledání s detektory na Ořechově

Navigační tabule u hlavní silnice

Zdroj: LP Marek Mlejnský