Minelab Gold Monster 1000

AD2798

Nový speciální detektor na přírodní zlato a nejdrobnější kovové cíle.
Speciální detektor určený pro hledání přírodního zlata a nejdrobnějších kovových cílů. Velkou výhodou tisícovky je naprostá jednoduchost ovládání.

22 900,00 Kč
S DPH

 

 

 

 

Vysoká pracovní frekvence v kombinaci s rychlým procesorem detektoru dodává doslova snovou citlivost a hloubku dosahu zejména na ty nejmenší zlaté cíle.

  1. Diskriminace detektoru je naprosto skvělá. U přístroje na tak vysoké pracovní frekvenci je to něco zcela mimořádného a absolutně nečekaného.
  2. Dvou-tónové rozlišení v diskriminačním módu je velice příjemné a jednoznačné.
  3. I když je detektor určený primárně na ty nejdrobnější cíle a zlato a pracuje na opravdu vysoké pracovní frekvenci, celkový dosah nebyl vůbec špatný.

09.jpg

Při porovnávání detektorů představují tři křivky v diagramu schopnost každého detektoru nalézt malé zlaté nugety určité velikosti v maximální možné hloubce. Většina detektorů najde velký nuget těsně pod povrchem, avšak citlivost detektoru určuje, kolik menších nugetů bude nakonec objeveno v těžkých (silně mineralizovaných) půdách a ve větších hloubkách.

05.png

Detektor s kmitočtem 18 kHz bude mít hloubkovou výhodu při hledání nugetů ≥ 1,0 g oproti klasickým přístrojům na středních kmitočtech. Detektor pracující na 71 kHz bude mít hloubkovou výhodu při detekci ≤ 0,1 g. Vysoce pokročilý GOLD MONSTER 1000 využívá “střední” frekvenci 45 kHz a vysokorychlostní 24bitový procesor. Tato primární kombinace výrazně zvyšuje citlivost na zlato, která je mimo dosah ostatních jedno frekvenčních VLF detektorů v širokém rozsahu velikostí nugetů, aniž by došlo k nadměrnému šumu a falešným signálům.

Využití

V našich podmínkách je využití 1000covky trochu omezené. Přírodného zlata je zde poměrně málo. Přesto bych si dovolil tvrdit, že by se Gold Monster mohl stát dokonalým pomocníkem třeba pro archeology. Přístroj nevynechá ani ty nejdrobnější částečky kovu a jeho ovladatelnost je taková, že ho může vzít do ruky v podstatě kdokoli a jít okamžitě pracovat. Dosah na klasické předměty v diskriminačním režimu je průměrná (na polygonu MH třeba 2h RU 22 cm), jelikož je detektor primárně určený pro vyhledávání těch nejdrobnějších cílů, tak je v podstatě větší dosah i trochu nežádoucí. V All Metalovém režimu pak dosah vzroste o cca 30%. Rozlišení barva/železo ale pak probíhá pouze na LCD. Všechny cíle se v All metalu ozvou stejně.

Funkce a vlastnosti

Plně automatický provoz
Extra citlivý výkon 45 kHz VLF
Vysoce přizpůsobitelný
2 vyhledávací cívky v ceně
Snadný rychlý start

AD2798
2 ks

Datový list

Uživatel
pokročilý
Typ užití
na zlato

14 další produkty ve stejné kategorii: